TERMİK SANTRALE OLUMLU RAPOR VEREN MÜDÜRLÜĞE SİYAH ÇELENKLİ PROTESTO

Ana Sayfa » Basında Orhan Sarıbal » TERMİK SANTRALE OLUMLU RAPOR VEREN MÜDÜRLÜĞE SİYAH ÇELENKLİ PROTESTO

Serhat TEZCAN / BURSA, DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu Bileşenleri, Tarım İl Müdürlüğü’nü protesto etmek için Hürriyet Mahallesinde toplandı. Siyah çelek ile yürüyen grup, ‘Termiğe inat, yaşasın hayat’, ‘Termik yapma boşuna, yıkacağız boşuna’ sloganları atarak ilerledi. Daha sonra Tarım İl Müdürlüğü Binası’nın önüne çelengi bırakan DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu Bileşenleri adına Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy, açıklama yaptı.
DOSAB’da kurulmak istenen termik santral ile halkın haklı talep ve isteklerinin görmezden gelindiğini söyleyen Aksoy şöyle dedi:
“Bursa halkının sağlığını hiçe sayan Bursa Ovası’nın tarımsal üretimine armuduna, şeftalisine, ayvasına, incirine zeytinine, sebzesine toprağına, suyuna, havasına vereceği zararları dikkate almayan Toprak Koruma Kurul Kararı’nı uygulamayarak, plan değişiklik kararındaki depolama kelimesinin arkasına sığınan, baskıcı, dayatma anlayışa boyun eğen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü’nü bulunduğu makamın görev ve sorumluluğunu üstlenmeye davet ediyoruz. Tarımdan, insan sağlığından yana tavır almaya davet ediyoruz.”
Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI

KEMAL KILIÇDAROĞLU

FACEBOOKTA BİZİ TAKİP EDİN

%d blogcu bunu beğendi: